Strona internetowa nowe-okulary.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Witamy w internetowym salonie optycznym! 

 Oferujemy największy wybór opraw i szkieł w Internecie w niesamowitych cenach.  Dobór odpowiedniej oprawy ułatwi Ci wirtualna przymierzalnia oraz widok 3D każdej z opraw.

Tylko u nas - w cenie opraw soczewki utwardzone gratis!

 

 

więcej

Warto wiedzieć

Poniżej znajdziecie przydatne informacje, które ułatwią Wam zakupy w naszym sklepie. Omawiamy i doradzamy w zakresie:
-
rodzaju szkieł,
-
rodzaju opraw okularowych,
-
jak zrozumieć zapis na recepcie,
-
jak zmierzyć rozstaw źrenic (PD).
- usługa "Przymierz okulary w domu"
Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z naszym konsultantem - szczegóły w zakładce Kontakt
 

RODZAJE SZKIEŁ


Współczesna optyka okularowa oferuje szeroki wybór soczewek okularowych pozwalających na korekcję praktycznie każdej wady wzroku.
W naszym sklepie serwisie oferujemy wyłącznie lekkie i bezpieczne soczewki (szkła) plastikowe.
Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi  producentami i dystrybutorami soczewek okularowych, m.in. takich jak: ZEISS, JZO, HOYA, SZAJNA, JAI KUDO, SEIKOM.
Oferowane przez nas w cenie oprawy standardowe szkła to podstawowa soczewka plastikowa z obustronna powłoką utwardzającą o standardowej grubości (index 1,50). Zapewnia ona bardzo dobrą jakość optyczną. Ze względu na niskie walory użytkowe (duża podatność na zarysowania) nie oferujemy naszym Klientom podstawowych soczewek nieutwardzonych (CR-39).
Nie bez znaczenia jest również estetyka i waga okularów. W przypadku większych wad wzroku zalecamy zastosowanie tzw. soczewki pocieniane (indeksowane). Soczewki te są wykonane z materiału o wyższym współczynniku załamania światła, przez co uzyskuje się pożądana moc optyczną przy cieńszej grubości soczewki. Im wyższy współczynnik załamania światła (index) tym cieńsza soczewka. Soczewki w indeksie 1,56 są około 20% cieńsze od tradycyjnych, w indeksie 1,60 (1,61) około 30-35 %  cieńsze, a soczewki w indeksie 1,67 około 40-45% cieńsze.
 
Rodzaje szkieł
 
Mniejszą grubość soczewki można uzyskać również w wyniku zmiany tradycyjnej wypukłej konstrukcji sferyczne na bardziej płaską asferyczną (AS). Okulary z soczewkami asferycznymi są również bardziej estetyczne, ponieważ niekorzystny efekt zmniejszenia (w przypadku wad minusowych) lub powiększenia (w przypadku wad plusowych) zostaje zminimalizowany. Połączenie konstrukcji asferycznej z wyższym indeksem pozwala na uzyskanie najlepszego efektu pocienienia.
Podstawowym uszlachetnieniem soczewek okularowych są powłoki antyrefleksyjne (AR). Powłoki antyrefleksyjne maja za zadanie zwiększenie przejrzystości soczewki poprzez eliminację zbędnych rozproszeń i odbić światła. Powłoki antyrefleksyjne zwiększają komfort widzenia podczas pracy przy komputerze, jazdy samochodem (szczególnie nocą), czy też pracy przy sztucznym świetle. Większa przejrzystość soczewek z antyrefleksem sprawia, że oczy są lepiej widoczne, bardziej wyraziste.
 
Okulary antyrefleksyjne
 
 
W naszej ofercie znajdziecie dwa rodzaje antyrefleksu - podstawowy AR i SuperAR. Podstawowa powłoka AR to wielowarstwowy antyrefleks o szczątkowym zielonkawym zabarwieniu. Zapewniają najwyższą jakość optyczną soczewki. Dopłata do soczewek z AR wynosi jedynie 29,00 zł za parę, czyli okulary korekcyjne z powłoką antyrefleksyjną korygujące Twoja wadę wzroku możesz nabyć w naszym sklepie za jedyne 89 zł. Soczewki z powłoką SuperAR oprócz powłok antyrefleksyjnych posiadają powłoki olejofobowe, hydrofobowe i antystatyczne, które ułatwiają utrzymanie okularów w czystości. Powierzchnia tych soczewek jest  wyjątkowo gładka. Soczewki z powłoką SuperAR są również mniej podatne na zarysowania oraz mniej parują zimą z wchodzenia z zimnego do ciepłego pomieszczenia.
 
 
Soczewki SuperAR
 
 
 
Kolejnym oferowanym w naszym sklepie rodzajem szkieł są soczewki fotochromowe (tzw. fotochromy). Fotochromy przyciemniają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Stopień intensywności zabarwienia zależy od intensywności promieniowania - im jest ono większe, tym bardziej przyciemnia się soczewka. Soczewki fotochromowe zmieniają swój stopień przyciemnienia od  2-3% (w pomieszczeniach) do około 80%  (na zewnątrz w słoneczny dzień).
 
 
soczewki transitions fotochromowe
 
 
W naszej ofercie znajdziesz fotochromy starszej generacji oraz soczewki fotochromowe najnowszej generacji Transitions VI. Obie generacje soczewek różnią się szybkością zmian stopnia przyciemniane soczewki oraz stopniem początkowego zabarwienia (w pomieszczeniach). Soczewki Transitions VI około 2x szybciej ulegają przyciemnieniu oraz 3x szybciej rozjaśniają się niż soczewki starszej generacji. Soczewki starszej generacji w pomieszczeniach posiadają około 8% początkowego przyciemnienia, gdy z kolei soczewki Transitions VI są praktycznie całkowicie przeźroczyste (białe).
Soczewki fotochromowe mogą nie w pełni spełnić oczekiwania kierowców, ponieważ szyba samochodowa blokuje większość promieni UV pod wpływem których fotochrom ulega ściemnieniu.
Dla wszystkich kierowców i nie tylko proponujemy korekcyjne przeciwsłoneczne o stałym zabarwieniu około 80% w kolorze szarym lub brązowym. W celu maksymalnego zwiększenia komfortu użytkowania proponowanie przez nas soczewki przeciwsłoneczne posiadają dodatkowo wielowarstwową powłokę antyrefleksyjną.
 
cennik
 
 

RODZAJE OPRAW


Obecnie okulary nie są jedynie protezą korygującą wadę wzroku. Ciekawe wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że okulary są ciekawym elementem ubioru. Pozwalają kreować swój styl. Zmiana stylu okularów może diametralnie zmienić Twój wizerunek.
Dobrze dobrana oprawa ma spełniać nie tylko funkcję estetyczną, ale również powinna posiadać wysokie walory użytkowe - powinna być wygodna i trwała. Dzięki naszemu serwisowi możesz się przekonać,  że wysokiej jakości i modne oprawki wcale nie musza być drogie. Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór opraw okularowych w niezwykle atrakcyjnych cenach - już od 45 zł.
Oprawy serwisie podzielone są na damskie, męskie i dziecięce. Niektóre modele (unisex) umieszczone są w różnych działach. Większość opraw jest średniej wielkości. Dokładne wymiary danej oprawy znajdziesz w karcie poszczególnych produktów, klikając  zobacz więcej. Dla każdej oprawy podawanie są następujące wymiary: szerokość i wysokość tarczy oprawy, szerokość mostka, szerokość całej oprawy i długość zausznika.
 
Oprawki okularowe
 
Ze względu na budowę, możemy wyróżnić oprawy okularowe:
  • pełne - ramka jest dokoła szkła lub na górze i dole,
  • półobwódkowe -  oprawa z wolnym dołem, soczewki zamontowane są na żyłkę
  • bezobwódkowe - oprawy typu patent, bezbramkowe - do soczewek zamontowane są jedynie zauszniki i mostek
  • wyróżniliśmy jeszcze jeden typ opraw okularowych, tzw. połówki, czyli ramki typowe do czytania z płaską, obniżoną górną krawędzią oprawy.
Oprawy różnią się nie tylko kształtem, kolorem i wielkością, ale również materiałem z jakiego są wykonane. Podstawowym materiałem jest metal lub plastik (tworzywo). Często stosuje się kombinacje obu materiałów - np. front oprawy jest metalowy, a zauszniki metalowe. Metalem szlachetnym stosowanym do wyrobu opraw okularowych jest tytan. Oprawy tytanowe charakteryzuje się niezwykłą lekkością oraz dużą wytrzymałoś cią.Dla osób ze skłonnościami do alergii polecamy oprawy z tworzywa, tytanowe lub z powłokami antyalergicznymi.
 

JAK ZROZUMIEĆ ZAPISY NA RECEPCIE


Tradycyjna recepta do okularowa ma formę tabeli, w której w górnej części są zapisane moce okularów do dali (do chodzenia), a w dolnej części moce okularów do bliży (do czytania).
 
recepta do dali i bliży
 
Przy zamówieniu okularów korekcyjnych należy podać następujące dane:
 
  • Moce sferyczne oka prawego i lewego:
- moce sferyczne koryguję podstawowe wady - krótkowzroczność lub nadwzroczność
- mogą przyjmować wartości ujemnie "-", dodatnie "+" lub zero "0" (niekiedy w tych polach wpisane jest słowo "plan", które oznacza również wartość 0)
- pola te nie muszą być wypełnione na Twojej recepcie - oznacza to, że wartość mocy sferycznych wynosi 0

 
  • Moce cylindryczne oka prawego i lewego:
- moce cylindryczne korygują astygmatyzm
- jeżeli nie masz astygmatyzmu te pola są puste - nie musisz ich wypełniać
- oprócz wartości cylindra, który może przyjmować wartości ujemnie "-" lub dodatnie "+", należy podać oś cylindra, która może się zawierać w przedziale od 0 do 180 stopni.
 

  
cylinder
 
 
 
Niekiedy w miejscu mocy okularów do bliży jest wpisany tzw. dodatek mocy do bliży, czyli addycja (add). Addycja najczęściej przyjmuje wartości od +0,50 do +3,50 dioptrii. Wartość addycji mówi nam, o ile należy zwiększyć moce sferyczne do dali, aby uzyskać moce sferyczne do bliży. Moce cylindrów i osie pozostają takie same jak do dali.
 
recepta okularowa
 
Zapis na powyższej recepcie oznacza, że moc okularów od bliży wynosi:
OP sfera +3,50 cylinder -1,00  oś 178
OL sfera +4,00 cylinder -1,25 oś 2

Pamiętaj, że jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z odczytaniem recepty skontaktuj się proszę z naszym konsultantem (patrz Kontakt). Możesz też swoją receptę przysłać do nas faxem lub e-mailem.
 

JAK ZMIERZYĆ ROZSTAW ŹRENIC (PD)


Rozstaw źrenic (PD) - odległość pomiędzy środkami źrenic obu oczu.
Podanie rozstawu źrenic jest niezbędne dla prawidłowego dla prawidłowego wykonania Twoich okularów. Rozstaw źrenic powinien zmierzony podczas wizyty w gabinecie przy doborze okularów i musi być podany na każdej prawidłowo wypełnionej recepcie okularowej. Jeżeli masz przypisane dwie pary okularów - do dali i bliży, do każdej z nich powinien być podany rozstaw źrenic. Rozstaw do bliży powinien jest zazwyczaj o 3-4 mm mniejszy niż rozstaw do dali. Jeżeli na recepcie nie jest podany rozstaw źrenic, możesz poprosić optyka, aby zmierzył Twój rozstaw lub możesz to zrobić samodzielnie.  
Gdy zdecydujesz się na samodzielny pomiar rozstawu źrenic najlepiej poproś o pomoc przyjaciela, który dokona odczytu. Przyłóż linijkę do twarzy i spoglądaj w dal - przed siebie. Druga osoba powinna w tym czasie zmierzyć odległość pomiędzy środkami źrenic Twoich oczu.
 
oczy
 
Pamiętaj, że zmierzony w ten sposób rozstaw jest rozstawem do dali. Rozstaw (PD) do dali podajesz w ustawieniach przymierzali i podczas zamawiania okularów do dali (do chodzenia). W przypadku zamawiania okularów do bliży lub do komputera prosimy o skorzystanie z poniższej tabeli, w której znajdziesz przeliczenie rozstawu do dali na rozstaw do bliży.
 
przeliczenie okularów
 
 
Pamiętaj, że rozstaw przy okularach do bliży (do czytania) jest inny niż do dali!
Rozstaw może być podany łącznie dla obu oczu np. PD 64, lub oddzielnie dla każdego oka np. PD 31/33 - pierwsza wartość  (31) oznacza PD oka prawego, a druga (33) oka lewego. Osobny rozstaw dla każdego z oczu podawany jest najczęściej w przypadku asymetrii twarzy. 
 


USŁUGA "PRZYMIERZ OKULARY W DOMU"

 
Usługa "Przymierz okulary w domu" polega przesłaniu do Państwa dowolnej ilości opraw, które będą mogli Państwo przymierzyć w domu. Opcja ta pomaga Klientom dokonać trafnego wyboru opraw korekcyjnych, dostosowanych do swoich potrzeb - bez wychodzenia z domu oraz zbędnych wątpliwości.
W celu skorzystania z usługi "Przymierz okulary w domu" prosimy skontaktować się drogą mailową  (
kontakt@nowe-okulary.pl) lub telefonicznie (infolinia: 888 333 816) z obsługą sklepu w celu uzgodnienia jakie modele oprawy Państwa interesują.
Wybrane oprawy będą dostarczone do Państwa pod wskazany adres poleconą przesyłką priorytetową, po wpłaceniu kaucji w wysokości 70 % wartości wysyłanych opraw. W paczce będzie się znajdował druk z wykazem opraw, formularzem zamówienia oraz dokładnym terminem zwrotu opraw, ustalonym wcześniej z klientem. Najczęściej jest to okres 7 dni roboczych od daty wysłania paczki. Klient zobowiązany jest do odesłania opraw na swój koszt.
Usługa "Przymierz okulary w domu" nie zobowiązuje do zakupienia okularów w naszym sklepie. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na zakup, po odesłaniu opraw zwracamy kaucję na wskazane konto bankowe, potrącając 10 zł opłaty manipulacyjnej.


 
Określ cechy oprawek i kliknij "Pokaż":
Cena:
Budowa:
Rozmiary (od-do) mm:
Szerokość tarczy (A):
Wysokość tarczy (B):
Szerokość mostka (C):
Szerokość całej ramki (D):
Długość zausznika (E):
Materiał:
Styl:
Inne:
Nowości i promocje:
   
Określ cechy oprawek i kliknij "Pokaż":
Cena:
Budowa:
Rozmiary (od-do) mm:
Szerokość tarczy (A):
Wysokość tarczy (B):
Szerokość mostka (C):
Szerokość całej ramki (D):
Długość zausznika (E):
Materiał:
Styl:
Inne:
Nowości i promocje:
   
:
:
:
Opinie klientów
Dzisiaj odebrałam nowe okulary... rewelacyjna cena... Połowę tego co zapłaciłabym u mojego optyka za same szkła (ciekawa jestem skąd optyk ma tak wysokie ceny za szkoła) pewno nie będzie to mój ostatni zakup w tym sklepie. Z dokonanego zakupu jestem bardzo zadowolona...polecam
Dodał: Elżbieta / 26.01.2015

Infolinia Satysfakcja gwarantowana Rzetelna Firma